Известие

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето 2.4 jtd

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    OOoo, ако си отвил някоя тръбичка от рейла ( или от дюзата) и не хвърля нафта, проблема едва ли е от това, което ти казах. Дори и да има боклук под клапанчетата, все ще изхвърля нафта, въпроса е , че няма да прави налягане. От друга страна, ако си сигурен че до помпата се подкачва нафта, а след нея няма никой, и самата помпа се върти ( свалял ли си я , вътре на накой коли има един челен съединител към вала, да не е хартисал при монтажа? ), проблема си е от нея , ама чак пък грам да не хвърля....съмнявам се. Провери хубаво дали до нея идва гориво.

    Comment


    • #17
      Значи помпата от стойката не съм я свалял.Направи ми впечатление като закачах ремъка,че шайбата и се върти много леко без усилие. Така ли трябва да е? Къде стои този съединител. П.П Благодаря за съдействието ти.
      Last edited by Galeano; d.m.y г., 12:17.
      sigpic Alfasud/156 1.8ex
      156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

      Comment


      • #18
        За сега проблема го локализирам в помпата,понеже имам още една за сравнение. Пуснах въздух през входа на нафтата на рейла но той не пробива до изхода към дюзите,а излиза през излишната. Направих същото с другото гнп което имам, въздуха минава без проблем до нагнетателния изход. Утре ще ги сменя и ще знам със сигурност.
        sigpic Alfasud/156 1.8ex
        156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

        Comment


        • #19
          Като запушиш изхода за обратната нафта с пръст, трябва да излезе и през изхода за високо налягане.
          Вътре са три паралелни работни цилиндъра, и малко трудно ще разбереш дали и трите са ОК, по този начин. Ако надуеш през високото ( наобратно) не трябва да минава грам !
          ПП: При алфата помпата от ремъка ли се върти ? Ако да, значи няма челен съединител, той се слага, само когато помпата се върти от вала - поема несъосието .

          Comment


          • #20
            Първоначално публикувано от dobromirski Покажи съобщение
            ПП: При алфата помпата от ремъка ли се върти ?
            Да на агренажа е. Та от днес колата вече мърка като котенце. Запали след като смених рейла с друг. Не знам какво се е случило при този който свалих от колата, та да не пропуска гориво през нагнетатела. Но за сега съм го хвърлил в гаража и неща да го виждам ,че заради него пак разглобих половината кола.
            sigpic Alfasud/156 1.8ex
            156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

            Comment

            Working...
            X